Yoğun Bakım

Yoğun bakımdaki hastalar sorumlu veteriner hekimleri tarafından bizzat kontrol edilip, düzenli olarak raporlanır. Bu şekilde, sürekli gözlem gereken ve stabilizasyonu sağlanmaya çalışılan hastalarda daha çabuk iyileşme oranları sağlanır.

Minik dostlarımızın durumlarına göre özel olarak ayarlanabilen kabinlerde kabin içi oksijen dengelemesi, EKG monitörizasyonları, kabin içi ısısının ve neminin dengelenmesi, gerekli durumlarda özel besleme sondaları, zaman ayarlı serum infüzyon pompaları, gene sorumlu veteriner hekim tarafından bizzat gerçekleştirilmektedir.

Yoğun Bakım Ünitesi
Bu sebeple;

Hayati tehlikesi olan hallerde;travmalarda.yaralanmalarda
Acil durum hospitalizasyonlarında solunum yetmezliklerinde akciğer kapasitesini arttırmaya yönelik girişimlerde
Prematüre doğum annenin yavruları   beslemekte ve ısılarını korumakta yetersiz kaldığı durumlarda                              Trafik kazası açık yaralanmalarda kırıklarda açık kırıklarda beyin travmalarında 
Stabil olmayan metabolik hastalık durumları karaciğer hastalıkları böbrek hastalıkları                                    Operasyon sonrası hospitalizasyonlar gibi manuel stabilizasyon gerektiren durumlarda kullanılır.

Bunların dışında yoğun bakımlar barındırdığı teknolojik yapısından kaynaklı kritik durumlarda müdahaleye açık olup anlık girişimler yapmak mümkündür. Yoğun bakımlar dostlarımızın büyüklüğüne cinsine türüne göre çeşitli boyut ve ebatlarda olabilmektedir. Sadece kedi ve köpeklerde kullanılmayıp tavşan hamster kanatlı gibi egzotik dostlarımızda da kullanılmaktadır. Kanatlıların vücut ısıları bu yoğun bakım kabinleri aracılığıyla hızlı bir şekilde toparlanmaya yardım ederler. İçerisinde çeşitli nem ısı iyonik madde oranları değiştirebileceği için çok faydalı bir araçtır.

Yoğun bakım kabinlerimizin içleri taburcu edilen her hastadan sonra büyük bir özveriyle fiziksel temizliği yapılıp, UV ışık altında steril edilip kabine ihtiyaç duyan diğer hastalarımızın tekrar kullanımına sunulmaktadır. Hasta ziyaretleri sıransın da hasta sahiplerimizin de dışarıdan taşıyabilecekleri hastalıklar  yüzünden çok dikkat etmelidir Hasta ziyaretleri sıransın da hasta sahiplerimizin de dışarıdan taşıyabilecekleri hastalıklar yüzünden çok dikkat etmelidir

Diğer bir özellik negatif iyon ise özellikle iyileşme ve dostlarımızın sakinleşmesi açısından büyük bir önem arz eder. Yapılan çalışmalarda iyon etkisin iştah arttırmada dahi pozitif etkileri olduğunu ortaya koymuştur. Aynı zamanda dostlarımız bu kabin içerisinde kendilerini dış ortama göre daha huzurlu hissetmektedir.

Siz değerli hasta sahiplerimize ve dostlarımıza yoğun bakım kabinleri her  hizmetinizdedir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ücretsiz Randevu

Ücretsiz randevu ve danışmanlık için lütfen aşağıdaki formu dolrun, sizinle iletişime geçelim.