YATARAK TEDAVİ

Kutup Veteriner Kliniğimiz Şişli’de Uzman Veteriner Hekim kadromuzla 7/24 hizmettedir. Bu yüzden can dostlarımız gerekli görüldüğü durumlarda tedavisinin düzenli yapılabilmesi ve gözetim altında olmaları için yatarak tedavi yi tavsiye ediyoruz.

Yatarak Tedavinin önemi:

  • Hastalığının teşhis edilemediği durumlarda hastanın davranışlarını dışkısını, çiş durumunu gözlemleyip kan dışkı idrar testlerini doğru ve zamanında yapabilme imkanı sağlar.
  • İlaç tedavileri düzenli yapılabilir ve günün her anında gözetim altında olurlar.
  • Özellikle cerrahi bir operasyonun ardından en az 3 gün yatarak tedavi önemlidir. Her an kan değerleri, aksi bir durumda anında müdahale için kesinlikle tavsiye olunur. Özellikle yatar hastalarımızdan dolayı ve acil vakalar için Kutup Veteriner Kliniğimiz 7 / 24 açıktır. Her gece en az 2 Veteriner Hekimimiz nöbette kalır.

Hastalarımız gerekli durumlarda yatarak tedavi bölümümüzde özel ısıtma ve havalandırma sistemine sahip yoğun bakım ünitelerinde misafir edilmektedir. Uzman Veteriner Hekimlerimizin kontrolünde ilaç ve serumları düzenli olarak yapılmaktadır. 7/24 Hastamızın durumu takip edilmektedir. Yoğun bakımdaki ve diğer gözlem altındaki hastalarımız, kalış sebepleri de göz önüne alınarak günde en az rutin muayeneleri yapılır. Beden ısıları, solunum ve nabız sayıları, ürinasyon, defakasyon, iştah durumları, dışkı sıklığı ve türü, davranışları hasta formlarına kayıt edilir.

Gerekli görüldüğü durumlarda yoğun bakım bölümümüzde elektro-kardiyografik monitorizasyon, oksijen desteği, özel besleme tüpleri olanaklarımızda mevcuttur.

Minik Dostlarımız hakkında merak edilenler için Sık Sorulan Sorular Sayfamızı ziyaret ediniz>>>

Cerrahi operasyon sonrasında minik dostlarımızın devam eden tedavileri için onları yoğun bakım ünitemize alıyoruz. Kritik tedavilerde özel yoğun bakım kabinlerimiz de oksijen konsantratör cihazımız mevcuttur.

Kliniğimizde çift taraflı özel havalandırma sistemi sayesinde yılın her gününde en ideal ısı ve hava sirkülasyonu sağlanabilmektedir. Ayrıca doğal havalandırma yöntemiyle de devamlı sağlıklı hava sürekli sağlanabilmektedir.

Yatarak tedavi bölümümüz, yoğun bakım ünitelerimiz düzenli olarak, günlük, haftalık aylık olarak farklı dezenfeksiyon işlemleri uygulanarak olabilecek en hijyenik ortamda tutulmaktadır. Ayrıca, ozon hava dezenfeksiyonları ve özel buhar sterilizasyonları ile minik dostlarımızda hastane enfeksiyonlarının oluşmaması için azami titizlik gösterilir.

Google yorumlarımızı okumayı unutmayın>>>