NEDEN REÇETE MAMA?
  • Minik dostunuzun özel sağlık gereksinimlerini Veteriner Hekiminizle belirleyerek reçete mama ile bir beslenme yöntemi seçmelisiniz. Böylelikle güçlü kasların oluşması, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi, minik dostunuzun alması gereken vitamin, mineral ve amino asitleri dengeli bir şekilde almasını sağlarsınız.
  • Birçok evcil hayvan, farklı çene yapılarına ve davranışlara sahiptir. Bu farklılıklar yemek yeme şekillerinde zorluklara sebep olabilir. Mama tanelerinin şekillerini minik dostunuzun fiziksel beslenme ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak seçmelisiniz.
  • Reçete Mama larda her bir çeşit, minik dostlarınızın kendine özel sağlık ihtiyaçları için gerekli, vitamin, mineral, prebiyotikler, lifler içerirler. Ve bunları doğru seviyede almasını sağlarsınız.
  • Her bir köpeğin ve kedinin bireysel sağlığı kendileri gibi eşsizdir. Aynı zamanda, bu ihtiyaçları, ırk yaşam tarzları ve büyüklük açısından ayırt edici özelliktedir. Bu yüzden hangi besin çeşidinin hangi cinse daha faydalı ve zararlı olabileceğini Veteriner Hekiminize danışın ve tavsiye ettiği reçete mama yı kullanın.
  • Böbrek problemleri yaşayan kediler için reçete mamalar belirli düzeyde protein içerip düşük fosfor içerirler ki özellikle kısır erkek kedilerde bu çok önemlidir. Böylelikle vücutta oluşabilecek artık ürünlerin miktarı kontrol altına alınabilir. Ayrıca belirli aminoasitlerle kas kütlesini korumaya çalışırlar ve Omega-3 yağ asitleri sayesinde böbrek sağlığını koruyabilirler.
  • Minik dostunuzun vücudunun ihtiyacı olan protein düzeyini belirlemek biraz karmaşık ve risklidir. Bu yüzden Veteriner Hekiminize kesinlikle danışmalı ve onun tavsiye ettiği reçete mama yı tercih edilmelidir. Alınan çok fazla protein vücuttan atılması gereken üre ve fosfor miktarının artmasına sebep olabilir. Veya az miktarda protein kas kaybına sebep olabilir ve az miktarda protein bu durumu daha da vahim hale getirebilir. Veteriner hekiminiz minik dostunuzun sağlık durumuna uygun reçete mama ile kontrol altına alabilir.
  • Dengeli ve doğru beslenme hakkında detaylı bilgiler için blog sayfamıza gidiniz.>>>
  • Piyasada satılan mamaların içeriğine bakmadan alınmaması gereklidir. Özellikle içeriğinde bulunan et miktarı özellikle ucuz mamalarda nereden geldiği belli değildir. Buda ekonomi yapalım derken size ileride çok büyük sağlık sorunlarına sebep olabilir. Hem Minik dostunuzun sağlığı tehlikeye girer hem de size kabarık bir Veteriner hesabı çıkabilir sonuçta. Bu yüzden kontrolü baştan ele alıp Veteriner Hekiminizin yazdığı Reçete mama yı kullanmanız en doğru yöntem olacaktır.
Bizi Arayın
7/24 Nöbetçi Veteriner

Bütün Reçete Mama ve İlaçlar

Biz Kutup Veteriner Kliniği olarak Veteriner Hekimlerimizin tecrübesine dayanarak, reçete mamalarda kendimize güveniyoruz ve siz değerli patili dost sahiplerine en doğru mamayı tavsiye edebileceğimizden emin olabilirsiniz. Önemli olan Minik dostunuzun sağlıklı kalabilmesiyse gelin beraber beslenme planı çıkartalım. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.
Tüm Reçete Mamalar

Minik Dostunuzun Maması mı bitti?

Kliniğimiz geceleri ve Resmi tatillerde açıktır. Güvenle bizi arayabilirsiniz!
Profesyonel, Tecrübeli

Veteriner Hekimlerimiz

Veteriner Hekim Gökhan Yıldız
Veteriner Hekim Gökhan Yıldız
Veteriner Hekim ve Kurucu Ortak

Veteriner Hekimlik hayalimdeki meslekti. Bir daha dünyaya gelsem yine aynı mesleği seçerim.

Veteriner Hekim Emre ÇELİKEL
Veteriner Hekim Emre ÇELİKEL
Veteriner Hekim ve Kurucu Ortak

Veteriner Hekimlik sadece ticari amaçlarla yapılan bir meslek değildir. Çocukluğumdan beri hayvanları çok severim.

Bütün Hayvanları Seviyoruz

Minik Dostlarınız Emin ellerde!

Bir Veteriner Kliniği ne ihtiyaç duyduğunuzda ilk önce Minik dostunuzu güvenle emanet edebileceğiniz yer ararsınız, ardından ticari emellerini ön planda tutmayan sevgi dolu Veteriner Hekimler ararsınız. Kutup Veteriner Kliniğinde Sevgiyle acil servis hizmetimiz, cerrahi operasyonlar, laboratuvar hizmetlerimiz, reçete mama lar ve beslenme programlarına kadar elimizden gelenin en iyisini yapmaya hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz.
0
Memnun Müşteri
0
Sağlıklı Patiler
0
Tecrübeli Veteriner Hekimlerimiz
error: Content is protected !!